AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu dzisiejszym odbyła się w naszym Ośrodku uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której oprócz uczniów i pracowników placówki uczestniczyli również zaproszeni goście, Pani Bożena Kornacka - Przewodniczaca Rady Powiatu Opatowskiego oraz Pan Wacław Rodek, członek Rady Powiatu Opatowskiego. Po powitaniu przez Panią dyrektor Elżbietę Wypchło zgromadzonych uczestników akademii odśpiewany został Hymn Narodowy " Mazurek Dąbrowskiego", a następnie wiersze i pieśni patriotyczne zaprezentowali uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy. Pani Przewodnicząca Bożena Kornacka w swym wystąpieniu podkreśliła wagę tego szczególnego dla każdego Polaka Święta, podczas którego wspominamy walecznych przodków, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju, jak również kraju pięknym, posiadajacym własne symbole narodowe i tradycje. Koordynatorami przygotowania uroczystości byli Pani Monika Kropacz i Pan Przemysław Jopek.